Türkiye’nin en çok satılan otomobilleri belli oldu

hac
ajans
Cardata, Türkiye’nin bölgelere göre en çok satılan otomobillerini duyurdu. İşte ülkemizin bölgelere göre en çok satılan arabaları.

Her ne kadar sıfır otomobil fiyatları sürekli olarak artsa da ülkemizde araç piyasası daima canlı olmuştur. Peki ama Türkiye’nin en çok satılan otomobilleri hangileri? Bu sorunun yanıtı, Cardata tarafından verildi. Yapılan araştırma, ülkemizde bölgelere göre en çok hangi otomobillerin satıldığını ortaya koymuş oldu.

Türkiye’nin en çok satılan otomobilleri belli oldu

Yapılan araştırma, ipin daha çok Fiat Egea ve Volkswagen Passat tarafından göğüslendiğini bizlere gösteriyor. Passat ve Egea, ikişer bölgede en çok satılan otomobil olmayı başararak Türkiye’de ne kadar çok tercih edildiklerini somut olarak ortaya koymuş oldu. Ülkemizin yedi bölgesinde en çok tercih edilen araçları detaylı şekilde aşağıdan görebilirsiniz.

Marmara Bölgesi: Fiat Egea

Ege Bölgesi: Dacia Sandero

İç Anadolu Bölgesi: Fiat Egea

Akdeniz Bölgesi: Volkswagen Passat

Karadeniz Bölgesi: Fiat Linea

Doğu Anadolu Bölgesi: Ford Touneo Courier

Güneydoğu Anadolu Bölgesi: Volkswagen Passat (Aşiret Edition)

Ayrıca yapılan araştırma ikinci el piyasasında en çok hangi arabaların tercih edildiğini de bizlere gösterdi. Buna göre İstanbul’da Renault Megane, Ankara’da Fiat Egea, İzmir’de ise Peugeot 301 en çok satılan model oldu. Özellikle Fiat marka araçların ülkemizde ne kadar çok tercih edildiği bir kez daha anlaşılırken özellikle uygun maliyetli otomobillerin listede yer alması dikkat çekti.

teknolojioku.com

hilton